SIT8209AC-33-33S-156.250000Y
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AC-33-33S-156.250000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8208AI-82-28E-20.000000T
SIT8208AI-82-28E-20.000000T
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
SiT3373AI-2B9-28NB270.000000X
SiT3373AI-2B9-28NB270.000000X
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVDS
SiT3373AC-4B3-25NZ432.000000X
SiT3373AC-4B3-25NZ432.000000X
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
SiT3373AC-2B9-25NC644.531250X
SiT3373AC-2B9-25NC644.531250X
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS
SIT1602BI-73-28E-19.200000D
SIT1602BI-73-28E-19.200000D
MEMS OSC XO 19.2000MHZ H/LV-CMOS
SIT8209AC-33-33S-156.250000Y
SIT8209AC-33-33S-156.250000Y
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
VI-JTL-IZ-B1
VI-JTL-IZ-B1
DC DC CONVERTER 28V 25W