SIT8209AI-82-33E-200.000000X
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT8209AI-82-33E-200.000000X PDF
Type Description
Series:SiT8209
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:200 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5156AICFK-30VT-24.553500Y
SiT5156AICFK-30VT-24.553500Y
XTAL OSC VCTCXO 24.5535MHZ
SiT3373AC-2E3-33NH270.000000T
SiT3373AC-2E3-33NH270.000000T
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVDS
SiT3373AI-1E3-33NG614.000000Y
SiT3373AI-1E3-33NG614.000000Y
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL
RN73H2ETTD2132C50
RN73H2ETTD2132C50
RES 21.3K OHM 0.25% 1/4W 1210
8532R-50K
8532R-50K
FIXED IND 12MH 120MA 26 OHM SMD
SIT8209AI-82-33E-200.000000X
SIT8209AI-82-33E-200.000000X
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS