SIT8208AI-33-33S-60.000000T
Description
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-33-33S-60.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:60 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4B3-25NX223.000000X
SiT3373AC-4B3-25NX223.000000X
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ HCSL
SiT3372AI-1E2-30NG160.000000X
SiT3372AI-1E2-30NG160.000000X
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
SiT5156AE-FK-28E0-40.000000Y
SiT5156AE-FK-28E0-40.000000Y
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS
SIT8208AI-33-33S-60.000000T
SIT8208AI-33-33S-60.000000T
ER-TFANT
ER-TFANT
DISCHARGE NEEDLE UNIT ER-TF
RN731ETTP6121F50
RN731ETTP6121F50
RES 6.12K OHM 1% 1/16W 0402
C566C-BFF-CS0W0451
C566C-BFF-CS0W0451
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H