ECX-P37BN-148.3516
Description
XTAL OSC XO 148.3516MHZ LVPECL
DataSheet
ECX-P37BN-148.3516 PDF
Type Description
Series:ECSpressCON™ ECX-P
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:148.3516 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):50mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)