SIT9003AC-83-33DB-100.64000Y
Description
MEMS OSC XO 100.6400MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT9003AC-83-33DB-100.64000Y PDF
Type Description
Series:SiT9003
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:100.64 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max):4.1mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)