S318025T-16.000-X-CT
Description
XTAL OSC XO 16.0000MHZ HCMOS SMD
DataSheet
S318025T-16.000-X-CT PDF
Type Description
Series:S3
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:16 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):6mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-2E3-33E106.250000T
SiT9365AI-2E3-33E106.250000T
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVDS
CVSS-945-125.000
CVSS-945-125.000
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ SNWV
SiT3372AI-1B9-33NU51.200000T
SiT3372AI-1B9-33NU51.200000T
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ LVPECL
SIT9120AI-2C1-25E148.500000Y
SIT9120AI-2C1-25E148.500000Y
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
SiT3372AC-2B2-30NC14.400000X
SiT3372AC-2B2-30NC14.400000X
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVDS
S318025T-16.000-X-CT
S318025T-16.000-X-CT
CONN RCPT 13POS 0.1 GOLD PCB R/A