SIT8208AC-21-25S-33.333330T
Description
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8208AC-21-25S-33.333330T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.33333 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-1B3-25N53.125000X
SiT9365AI-1B3-25N53.125000X
XTAL OSC XO 53.1250MHZ LVPECL
SiT3372AI-1B3-33NY125.000000Y
SiT3372AI-1B3-33NY125.000000Y
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-2B3-33NC25.000000Y
SiT3372AC-2B3-33NC25.000000Y
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
SiT3372AI-4E2-25NE148.351648Y
SiT3372AI-4E2-25NE148.351648Y
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ HCSL
SIT8208AC-21-25S-33.333330T
SIT8208AC-21-25S-33.333330T
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
NX3L2T66GT,115
NX3L2T66GT,115
IC ANALOG SWITCH SPST XSON8
3280-6SG-530
3280-6SG-530
CONN PLUG FMALE 6POS GOLD CRIMP