SIT1602BC-33-28E-54.000000Y
Description
MEMS OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-33-28E-54.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:54 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2E3-28NX200.000000X
SiT3372AI-2E3-28NX200.000000X
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
SiT3373AI-1B2-33NX270.000000Y
SiT3373AI-1B2-33NX270.000000Y
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-4E3-25NX10.000000X
SiT3372AI-4E3-25NX10.000000X
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ HCSL
AX7MAF1-1200.0000T
AX7MAF1-1200.0000T
XTAL OSC XO 1.2000GHZ CML SMD
SiT3372AC-2E2-25NX125.000000X
SiT3372AC-2E2-25NX125.000000X
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
SIT1602BC-33-28E-54.000000Y
SIT1602BC-33-28E-54.000000Y
8LT317B08PC-LC
8LT317B08PC-LC
CONN RCPT HSNG MALE 8POS PNL MNT