7C-12.000MCA-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
7C-12.000MCA-T PDF
Type Description
Series:7C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-1E9-25NY622.000000Y
SiT3373AC-1E9-25NY622.000000Y
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-1E3-30NG148.351648T
SiT3372AI-1E3-30NG148.351648T
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ
XTAL OSC XO 148.428582MHZ CMOS S
SiT3372AI-2B9-25NB155.520000T
SiT3372AI-2B9-25NB155.520000T
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
SiT3373AC-1E3-30NH281.000000Y
SiT3373AC-1E3-30NH281.000000Y
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-2E2-28NG161.132810Y
SiT3372AI-2E2-28NG161.132810Y
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ LVDS
7C-12.000MCA-T
7C-12.000MCA-T