SIT9120AI-1C2-33E166.666660X
Description
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVPECL
DataSheet
SIT9120AI-1C2-33E166.666660X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66666 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-13-18E-66.600000E
SIT1602BC-13-18E-66.600000E
MEMS OSC XO 66.6000MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BC-81-25E-48.000000T
SIT1602BC-81-25E-48.000000T
MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AI-4E2-28NX148.425750T
SiT3372AI-4E2-28NX148.425750T
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ HCSL
SiT3373AC-4B2-33NC622.080000T
SiT3373AC-4B2-33NC622.080000T
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ HCSL
SiT3373AC-1E2-28NZ614.000000X
SiT3373AC-1E2-28NZ614.000000X
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL
SIT9120AI-1C2-33E166.666660X
SIT9120AI-1C2-33E166.666660X
SiT3373AI-1E2-30NC622.080000T
SiT3373AI-1E2-30NC622.080000T
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL