ASDAIG-24.000MHZ-C-S-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
OSC XO 24.000MHZ 3.3V CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASDAIG-24.000MHZ-C-S-T PDF
Type Description
Series:ASDAIG
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:24 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7mA
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-2B1-25N300.000000Y
SiT9365AC-2B1-25N300.000000Y
XTAL OSC XO 300.0000MHZ LVDS
SiT3372AC-4B3-33NX70.656000Y
SiT3372AC-4B3-33NX70.656000Y
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
SiT3373AI-1E2-33NE240.000000Y
SiT3373AI-1E2-33NE240.000000Y
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVPECL
LTE-5228A
LTE-5228A
EMITTER IR 940NM 100MA T 1 3/4
SiT3372AC-2E3-30NX200.000000Y
SiT3372AC-2E3-30NX200.000000Y
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
ASDAIG-24.000MHZ-C-S-T
ASDAIG-24.000MHZ-C-S-T
OSC XO 24.000MHZ 3.3V CMOS SMD