SIT8208AI-G2-33E-48.000000Y
Description
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-G2-33E-48.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:48 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-1B9-28NH445.500000T
SiT3373AI-1B9-28NH445.500000T
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVPECL
SiT3372AC-2E2-33NU51.200000X
SiT3372AC-2E2-33NU51.200000X
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ LVDS
SiT3373AI-2E2-25NE491.520000Y
SiT3373AI-2E2-25NE491.520000Y
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVDS