SIT8208AC-83-28E-38.400000Y
Description
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-83-28E-38.400000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:38.4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5356AI-FN-28VT-24.553500X
SiT5356AI-FN-28VT-24.553500X
XTAL OSC VCTCXO 24.5535MHZ
ASFLMB-80.000MHZ-LR-T
ASFLMB-80.000MHZ-LR-T
MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS
SiT3372AI-2E3-25NY155.520000Y
SiT3372AI-2E3-25NY155.520000Y
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
SIT8208AC-83-28E-38.400000Y
SIT8208AC-83-28E-38.400000Y
CONN COUPLER RCPT LC-LC 8-PLEX
VI-BW0-CY
VI-BW0-CY
DC DC CONVERTER 5V 50W
MI-27Z-IX-S
MI-27Z-IX-S
DC DC CONVERTER 2V 50W