SIT1602BC-23-28N-48.000000D
Description
MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-23-28N-48.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:48 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-1E2-33NC644.531250Y
SiT3373AI-1E2-33NC644.531250Y
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ
SiT3372AI-2E3-28NZ75.000000X
SiT3372AI-2E3-28NZ75.000000X
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVDS
SiT3372AC-2B2-25NC160.000000Y
SiT3372AC-2B2-25NC160.000000Y
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVDS
SIT1602BC-23-28N-48.000000D
SIT1602BC-23-28N-48.000000D
71132
DRYWALL STOP BIT PHILLIPS#2 10PI
LMLB1-1RLS4-39585-60
LMLB1-1RLS4-39585-60
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
FINISHING WHEEL 16X2X12" 6A CRS