SIT1602BI-11-33E-33.333000G
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-11-33E-33.333000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
S218025T-10.000-R
S218025T-10.000-R
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS SMD
SiT3373AC-1E3-25NX312.500000T
SiT3373AC-1E3-25NX312.500000T
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVPECL
SiT3372AI-1E2-25NX148.351648X
SiT3372AI-1E2-25NX148.351648X
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ
NMP1K2-#EHHE#-03
NMP1K2-#EHHE#-03
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
SIT1602BI-11-33E-33.333000G
SIT1602BI-11-33E-33.333000G
VI-JNB-EZ-F1
VI-JNB-EZ-F1
DC DC CONVERTER 95V 25W
3M 4466B 0.5
3M 4466B 0.5" X 1"-25
TAPE DBL COAT BLK 1/2"X 1" 25/PK