AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCTCXO 24.5760MHZ LVCMO
Catalog
Oscillators
DataSheet
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C PDF
Type Description
Series:*
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:24.576 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):6mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.205" L x 0.134" W (5.20mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
598ACA001491DG
598ACA001491DG
XTAL OSC XO 500.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-1E2-30NX15.360000T
SiT3372AI-1E2-30NX15.360000T
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
SiT3372AI-1B9-30NH10.240000T
SiT3372AI-1B9-30NH10.240000T
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVPECL
CMF603K0000BEEK
CMF603K0000BEEK
RES 3K OHM 1W 0.1% AXIAL
SiT3372AI-4B9-33NY216.000000Y
SiT3372AI-4B9-33NY216.000000Y
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ HCSL
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-C
VI-J2X-CZ-F2
VI-J2X-CZ-F2
DC DC CONVERTER 5.2V 25W