SIT8918BA-32-33E-4.000000Y
Description
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
DataSheet
SIT8918BA-32-33E-4.000000Y PDF
Type Description
Series:SiT8918B
Type:XO (Standard)
Frequency:4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)