SIT8209AI-21-25E-155.520000Y
Description
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-21-25E-155.520000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:155.52 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AMPMDEB-1.0000T
AMPMDEB-1.0000T
MEMS OSC XO 1.0000MHZ CMOS SMD
SiT5356AICFN-28E0-30.720000X
SiT5356AICFN-28E0-30.720000X
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ
SiT3372AC-1B2-33NE90.000000T
SiT3372AC-1B2-33NE90.000000T
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-1E2-25NC122.880000X
SiT3372AC-1E2-25NC122.880000X
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
SIT8209AI-21-25E-155.520000Y
SIT8209AI-21-25E-155.520000Y
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
VI-21H-CV-S
VI-21H-CV-S
DC DC CONVERTER 52V 150W
TVP00RW-23-53BC
TVP00RW-23-53BC
CONN RCPT HSG FMALE 53POS PNL MT