SIT8209AC-G1-28S-133.333300X
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT8209AC-G1-28S-133.333300X PDF
Type Description
Series:SiT8209
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:133.3333 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AMPMDFA-6.0000T
AMPMDFA-6.0000T
MEMS OSC XO 6.0000MHZ CMOS SMD
SiT3372AC-4E3-28NG74.175820T
SiT3372AC-4E3-28NG74.175820T
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
SiT9365AI-2E2-33N161.132813T
SiT9365AI-2E2-33N161.132813T
XTAL OSC XO 161.132813MHZ LVDS
SIT8209AC-G1-28S-133.333300X
SIT8209AC-G1-28S-133.333300X
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVCMOS
1B73 SPRAY 340ML
1B73 SPRAY 340ML
ACRYLIC CONFORMAL COAT 340ML
MFR-12FRF52-287R
MFR-12FRF52-287R
RES MF 1/6W 1% AXIAL
CN1021A22G55P7Y240
CN1021A22G55P7Y240
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP