AMPMADC-22.5792
Description
MEMS OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMADC-22.5792 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:22.5792 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)