535L192X2GA5
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSW
DataSheet
535L192X2GA5 PDF
Type Description
Series:535
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:19.2 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±280ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):10mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1B2-30NX160.000000T
SiT3372AC-1B2-30NX160.000000T
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-2B2-28NU14.400000Y
SiT3372AC-2B2-28NU14.400000Y
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVDS
SiT3373AI-1E9-33NG222.527472Y
SiT3373AI-1E9-33NG222.527472Y
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ
0805Y0630122JAR
0805Y0630122JAR
CAP CER 1200PF 63V C0G/NP0 0805
SK-GEN4-43D-CLB-SB
SK-GEN4-43D-CLB-SB
DISPLAY LCD TFT 4.3" 480X272
535L192X2GA5
535L192X2GA5
XTAL OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSW