SIT8208AC-82-33E-16.368000Y
Description
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-82-33E-16.368000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:16.368 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-4B2-25NC70.656000Y
SiT3372AI-4B2-25NC70.656000Y
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
SiT5356AICFQ-25E0-16.369000F
SiT5356AICFQ-25E0-16.369000F
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ
SIT1602BI-12-28S-4.096000D
SIT1602BI-12-28S-4.096000D
MEMS OSC XO 4.0960MHZ H/LV-CMOS
SIT8208AC-82-33E-16.368000Y
SIT8208AC-82-33E-16.368000Y
CABLE SEAL 20-22MM F HAN EASY HO
47034
B120,7X14,RED/WHT,EXIT/RIGHT ARO
VE-J44-EZ-B1
VE-J44-EZ-B1
DC DC CONVERTER 48V 25W