SIT8208AI-33-18S-7.372800Y
Description
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCM LVTTL
DataSheet
SIT8208AI-33-18S-7.372800Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:7.3728 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)