SIT8208AC-32-18E-66.600000T
Description
MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-32-18E-66.600000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66.6 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AMPMAGA-49.1520T3
AMPMAGA-49.1520T3
MEMS OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD
SiT3372AI-4B2-25NE74.175820X
SiT3372AI-4B2-25NE74.175820X
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
SiT5156AE-FA-33N0-16.369000Y
SiT5156AE-FA-33N0-16.369000Y
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ LVCMOS
SiT9365AI-2B3-30N75.000000Y
SiT9365AI-2B3-30N75.000000Y
XTAL OSC XO 75.0000MHZ LVDS
SiT3372AC-4E9-28NU51.200000Y
SiT3372AC-4E9-28NU51.200000Y
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ HCSL
SIT8208AC-32-18E-66.600000T
SIT8208AC-32-18E-66.600000T
IHLP6767GZEB1R8M01
IHLP6767GZEB1R8M01
FIXED IND 1.8UH 38A 2.1 MOHM SMD