SIT1602BC-33-30E-35.840000X
Description
MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-33-30E-35.840000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:35.84 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1B3-33NC148.351648T
SiT3372AC-1B3-33NC148.351648T
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ
SiT3372AC-4E9-30NB133.516483T
SiT3372AC-4E9-30NB133.516483T
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ HCSL
SiT3372AI-1B3-28NY161.132810T
SiT3372AI-1B3-28NY161.132810T
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ
SIT1602BC-33-30E-35.840000X
SIT1602BC-33-30E-35.840000X