SIT1618BER11-33E-12.000000E
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT1618BER11-33E-12.000000E PDF
Type Description
Series:SiT1618
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AMPMEGD-14.31818T3
AMPMEGD-14.31818T3
MEMS OSC XO 14.3182MHZ CMOS SMD
SiT3372AC-1B3-33NZ96.000000Y
SiT3372AC-1B3-33NZ96.000000Y
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVPECL
SiT3373AC-4E9-25NZ625.000000Y
SiT3373AC-4E9-25NZ625.000000Y
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
SIT1618BER11-33E-12.000000E
SIT1618BER11-33E-12.000000E
CONN RCPT 34POS 0.1 GOLD PCB R/A