SIT9120AI-1D1-25E150.000000T
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT9120AI-1D1-25E150.000000T PDF
Type Description
Series:SiT9120
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:150 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2B2-30NC161.132810Y
SiT3372AC-2B2-30NC161.132810Y
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ LVDS
SiT3372AC-4E2-33NC148.425750X
SiT3372AC-4E2-33NC148.425750X
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ HCSL
510CBA4M91520AAGR
510CBA4M91520AAGR
XTAL OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
SiT3373AC-1E9-30NE240.000000X
SiT3373AC-1E9-30NE240.000000X
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-4B2-33NC30.720000T
SiT3372AI-4B2-33NC30.720000T
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL
SIT9120AI-1D1-25E150.000000T
SIT9120AI-1D1-25E150.000000T
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
ATS-16C-106-C1-R1
ATS-16C-106-C1-R1
HEATSINK 45.00MM X 45.00MM ALUM