
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT3373, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 256 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±35ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±760ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT3373AC-1B9-25NY256.000000Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 90.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
CONN JACK 1PORT 100 BASE-T PCB