
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8918B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 58.9824 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.7mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SIT8918BA-73-33S-58.982400S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVPECL
MEMS OSC XO58.9824MHZ SMD
DC DC CONVERTER 6.5V 25W