550BD148M250DG
Description
XTAL OSC VCXO 148.2500MHZ LVDS
DataSheet
550BD148M250DG PDF
Type Description
Series:Si550
Package:Strip
Type:VCXO
Frequency:148.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±80ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):108mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B2-30NY77.760000X
SiT3372AI-1B2-30NY77.760000X
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
SiT3372AC-1E9-33NU98.304000T
SiT3372AC-1E9-33NU98.304000T
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
SiT3373AC-4B2-25NZ270.000000T
SiT3373AC-4B2-25NZ270.000000T
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ HCSL