SG7050CAN 25.000000M-TJGA3
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG7050CAN 25.000000M-TJGA3 PDF
Type Description
Series:SG7050
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:25 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)