
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 12 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.71V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 1.3mA (Typ) |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-VDFN |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of AMPMEGB-12.0000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 18.4320MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC XO 159.3750MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
FAN AXIAL 60X10MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC WIRE