7Z-26.000MCS-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCTCXO 26.0000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
7Z-26.000MCS-T PDF
Type Description
Series:7Z
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:26 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±2ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2E2-33NB133.516483X
SiT3372AC-2E2-33NB133.516483X
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ LVDS
SiT3372AI-4B9-30NG61.440000Y
SiT3372AI-4B9-30NG61.440000Y
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
SiT3373AI-2E9-28NU445.500000Y
SiT3373AI-2E9-28NU445.500000Y
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVDS
7Z-26.000MCS-T
7Z-26.000MCS-T
MT1032
MT1032
6061 ALUMINUM BAR 4"X4"X0.25"
CDR31BP9R1BDUSAJ
CDR31BP9R1BDUSAJ
CAP CER 9.1PF 100V BP 0805
RZE50DHRN
RZE50DHRN
CONN EDGE DUAL FMALE 100POS .039