
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG7050 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 60 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.6V ~ 3.6V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 3mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 750 | ||
| 1250 | ||
| 2500 | ||
| 6250 |
Current price of SG7050CAN 60.000000M-TJGA3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVPECL
SFERNICE FIXED RESISTORS
XTAL OSC XO 60.0000MHZ CMOS SMD
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
LED XLAMP XQ-E COOL WHITE 5700K