SIT8208AC-G3-28E-12.000000X
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-G3-28E-12.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B3-28NG100.000000X
SiT3372AI-1B3-28NG100.000000X
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-2B9-25NU128.000000T
SiT3372AI-2B9-25NU128.000000T
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVDS
SiT3372AC-4E2-28NY160.000000Y
SiT3372AC-4E2-28NY160.000000Y
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ HCSL
SiT3372AC-2E2-30NU155.520000X
SiT3372AC-2E2-30NU155.520000X
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
SIT8208AC-G3-28E-12.000000X
SIT8208AC-G3-28E-12.000000X