
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CB3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, TTL |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 50mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CB3-6C-40M000000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC TCXO 10.949297MHZ
XTAL OSC XO 148.351648MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
RES SMD THICK FILM 2010
XTAL OSC XO 40.0000MHZ HCMOS TTL
CNTRL LIQ LEV 200VAC SOCKETABLE
CORD 18AWG NEMA 5-15P 7.50' 25PC