
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-51 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 12.288 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS, TTL |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 23mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 14-DIP, 4 Leads (Full Size) |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.250" W (19.81mm x 6.36mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of SG-51P 12.2880MC:ROHS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 40.0000MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
FIXED IND 3UH 455MA 1.8 OHM SMD
FIXED IND 82UH 790MA 280MOHM SMD
XTAL OSC XO 12.2880MHZ CMOS TTL
FIXED IND 1.8UH 1.65A 140 MOHM