ABLNO-150.000MHZ-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ABLNO-150.000MHZ-T PDF
Type Description
Series:ABLNO
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:150 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±18ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)