
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT3372, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 96 MHz |
| Function: | - |
| Output: | HCSL |
| Voltage - Supply: | 3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±45ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 97mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT3372AC-4E3-30NE96.000000Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 150MHZ 3.3V LVDS
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 122.88MHZ 3.3V LVDS
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ HCSL
6.3V 15000UF 20% AUDIO-LEADED
CONN PLUG MALE 16P SILV SLDR CUP