QTS532C-49.152MBG-T
Manufacturer
QST
VIGOR # :
Description
5.0X3.2 S3 TCXO 3.3V 0.5PPM (-40
Catalog
Oscillators
DataSheet
QTS532C-49.152MBG-T PDF
Type Description
Series:QTS532C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:49.152 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±500ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1B3-30NE160.000000Y
SiT3372AC-1B3-30NE160.000000Y
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-4B9-33NB128.000000X
SiT3372AI-4B9-33NB128.000000X
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ HCSL
SiT3373AC-1B3-33NU270.000000T
SiT3373AC-1B3-33NU270.000000T
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
SIT8208AC-82-18S-48.000000T
SIT8208AC-82-18S-48.000000T
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
SiT3373AC-1B9-25NB622.000000X
SiT3373AC-1B9-25NB622.000000X
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
QTS532C-49.152MBG-T
QTS532C-49.152MBG-T
RPPL2448-18-30
RPPL2448-18-30
REMOTEPRO 24V 8W CONTINUOUS REMO