SIT8209AC-G1-25E-150.000000X
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AC-G1-25E-150.000000X PDF
Type Description
Series:SiT8209
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:150 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-73-33E-14.000000E
SIT1602BI-73-33E-14.000000E
MEMS OSC XO 14.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AI-4B2-33NB250.000000X
SiT3373AI-4B2-33NB250.000000X
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
SiT3373AC-4E9-30NE432.000000X
SiT3373AC-4E9-30NE432.000000X
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
AMPMAFB-30.0000T3
AMPMAFB-30.0000T3
MEMS OSC XO 30.0000MHZ CMOS SMD
SIT8209AC-G1-25E-150.000000X
SIT8209AC-G1-25E-150.000000X
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM
OSTVJ224155
OSTVJ224155
TERM BLK 22P SIDE ENT 7.5MM PCB