SIT1618BA-13-33S-33.000000E
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT1618BA-13-33S-33.000000E PDF
Type Description
Series:SiT1618
Type:XO (Standard)
Frequency:33 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B3-25NY61.440000X
SiT3372AI-1B3-25NY61.440000X
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVPECL