SIT9121AI-2C3-33E88.000000T
Description
MEMS OSC XO 88.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9121AI-2C3-33E88.000000T PDF
Type Description
Series:SiT9121
Type:XO (Standard)
Frequency:88 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)