SG-615P 24.7040MC: ROHS
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 24.7040MHZ CMOS TTL
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-615P 24.7040MC: ROHS PDF
Type Description
Series:SG-615P
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:24.704 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):45mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension:0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)