SIT1602BC-73-XXN-10.000000E
Description
MEMS OSC XO 10.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-73-XXN-10.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:10 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B9-33NY75.000000X
SiT3372AI-1B9-33NY75.000000X
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-4E3-30NY184.320000Y
SiT3372AI-4E3-30NY184.320000Y
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ HCSL
AMPMDGD-38.4000T3
AMPMDGD-38.4000T3
MEMS OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
RN73H1JTTD9091B25
RN73H1JTTD9091B25
RES 9.09K OHM 0.1% 1/10W 0603
SiT3372AI-4B3-28NY184.320000X
SiT3372AI-4B3-28NY184.320000X
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ HCSL
SiT3373AI-2B9-28NG345.600000Y
SiT3373AI-2B9-28NG345.600000Y
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
SIT1602BC-73-XXN-10.000000E
SIT1602BC-73-XXN-10.000000E