ASEMPC-16.384MHZ-LY-T3
Description
MEMS OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
DataSheet
ASEMPC-16.384MHZ-LY-T3 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:16.384 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)