510KCA148M500BAG
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
510KCA148M500BAG PDF
Type Description
Series:Si510
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:148.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.050" (1.28mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-1E1-28E153.600000T
SiT9365AC-1E1-28E153.600000T
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVPECL
SiT3373AI-4E2-25NG644.531250Y
SiT3373AI-4E2-25NG644.531250Y
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ HCSL
SiT3372AC-4B2-30NH51.200000X
SiT3372AC-4B2-30NH51.200000X
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ HCSL
DUALLED-22560
DUALLED-22560
LED FAN HEAT SINK 225X60MM
510KCA148M500BAG
510KCA148M500BAG
SC200RNANA-E51-UGNDA
SC200RNANA-E51-UGNDA
DESCRIPTION PLACE HOLDER
GA1812A820GBBAR31G
GA1812A820GBBAR31G
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1812