
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5156, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCTCXO |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±1ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±6.25ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.042" (1.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5156AI-FA-28VT-40.000000X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC XO 62.5000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCTCXO 40.0000MHZ
CONN HEADER VERT 4POS 3.96MM
DTS24H25-01XD