SIT1602BC-72-18N-30.000000D
Description
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-72-18N-30.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:30 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)