SIT8920BM-83-33E-66.000000Y
Description
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8920BM-83-33E-66.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5156AECFD-28E0-16.368000X
SiT5156AECFD-28E0-16.368000X
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ
SiT5156AE-FA-28VT-38.880000F
SiT5156AE-FA-28VT-38.880000F
XTAL OSC VCTCXO 38.8800MHZ
SIT1602BI-82-25N-4.096000X
SIT1602BI-82-25N-4.096000X
MEMS OSC XO 4.0960MHZ H/LV-CMOS
MS12 15102-B
MS12 15102-B
ICL 150 OHM 25% 2A 13.5MM
SIT8920BM-83-33E-66.000000Y
SIT8920BM-83-33E-66.000000Y
MK16-C-2
MK16-C-2
SWITCH REED SPST-NO 400MA 200V